900,00 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedeli Bedava

Kategoriler
Üye Girişi

Hakkımızda

Biz kimiz? Neden varız?

Biz, nesillerdir aynı toprakta tarımla uğraşan, bir ailenin üyeleri olarak…

Kaybolmaya yüz tutmuş atalık tohumlarımıza yeniden hayat vermek, özlediğimiz geleneksel lezzetleri yaşatmak, korumak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla yola çıktık. Bunun için bir “yeniden doğuş modeli” yaratıyoruz.

Alışılmış, sıradan üretim yöntemlerine vizyon, eğitim ve bilimi katarak, yeni bir bakış açısıyla, katma değeri daha yüksek ürünler üretebileceğimize; kentimiz, ülkemiz ve dünya için toplumsal fayda yaratan bir rol model olacağımıza yürekten inandık. Bizce kutsal sayılabilecek manevi ve maddi riskler üstlendik. Kendimize öylesine güvendik ve bu riskleri öylesine içselleştirdik ki işimize ismimizi verdik.

VE TEOFARM DOĞDU!…

Biz farklıyız çünkü

  • Geçmişimiz sağlam, bugünümüz güçlü, duygularımız iyi, niyetimiz saf ve temiz.
  • Tam olarak yukarıdaki kuruluş amacımıza ve benimseyişlerimize uygun hareket ediyoruz. Söylediğimiz ve yazdığımız her şeyi gerçekleştiriyoruz.
  • İyi işin ve insanları mutlu edecek her farklılığın değer göreceğini biliyoruz.
  • Yöresel ve geleneksel lezzetlere duyulan özlemin farkındayız.
  • Bir yaşam tarzını yansıtıyoruz.
  • İnsanlara, kadim kültürlerden gelip, tarihsel süreç içinde yoğrularak şekillenen sağlıklı, doğal, geleneksel tadları sunuyoruz.
     

TOMAZADE GALİB AĞA

1890 senesinde doğmuştur.Muğteber ziraatçilerden Mehmet Ali Ağanın mahdubudur(oğlu).Garbhan Paşaköy,Bedirge çiftliği ve Değirmeni ile Oba çiftliği mutasarrıfıdır.Amik gölü etrafında vasığ (geniş) ziraatçileri, meyve, sebze, hububat ve bakla işleriyle muhitte şöhret sahibidir.

Tarık Mumtaz Yazganalp’ın kaleminden Osmanlicadan çeviri:Dr. Olcay Özkaya Duman